Partner
Grupy TAURON

Sklep internetowy w trakcie testów - transakcje nie będą realizowane!

Polski węgiel

Węgiel to paliwo o szerokich zastosowaniach w przemyśle, ważny element współczesnej gospodarki, surowiec pełniący w naszym kraju rolę strategiczną. Wykorzystywany jako opał już w starożytnych Chinach, dużą popularność zyskał w trakcie rewolucji przemysłowej zapoczątkowanej w XVIII wieku w Anglii, przyczyniając się do rozwoju wielu dziedzin przemysłu.

Polski węgiel wydobywany jest co najmniej od połowy XVII. Nasze złoża, zlokalizowane na Górnym i Dolnym Śląsku, w Małopolsce i na Lubelszczyźnie, należą do jednych z największych w Europie. Czyni to z Polski największego producenta węgla kamiennego w Unii Europejskiej.

Węgiel z polskich kopalń jest ceniony na rynku za sprawdzoną, stabilną jakość odpowiadającą deklarowanym parametrom technicznym. Wysoka kaloryczność, długi czas spalania, zwarta bryła – to najważniejsze atuty polskiego węgla.  Eksploatacja polskich złóż ma swoje długie tradycje, a sam  węgiel pozostaje naszym podstawowym surowcem energetycznym. Polski węgiel z powodzeniem jest wykorzystywany w elektrowniach, w produkcji różnych towarów, jako paliwo napędzające rozmaite maszyny i urządzenia, a także jako opał do ogrzewania domów.

Wegiel z polskich kopalń dla każdego

Bardzo dobra charakterystyka naszych rodzimych produktów oraz duża rozpiętość sortymentu pozwala dopasować węgiel do konkretnych potrzeb i wymagań odbiorcy. Wysoka wartość opałowa przekłada się na wydajność węgla, który dobrze się spala i daje dużo ciepła. Miał, koks, ekogroszek, orzech, kostka – każdy gatunek paliwa ma swoje zalety i znajduje swoje najlepsze zastosowanie.

Sortowany i płukany węgiel z polskich kopalń to gwarancja braku zanieczyszczeń i satysfakcji odbiorców. Na jego korzyść przemawia także coraz bardziej konkurencyjna cena.

Jako Autoryzowany Sprzedawca Polskiej Grupy Górniczej  Sp. z.o.o. proponujemy najlepszej jakości węgiel z polskich kopalń. W naszej ofercie znajdziecie bogaty asortyment polskiego węgla, który spełni oczekiwania klientów o różnych oczekiwaniach i zasobności portfela. Chętnie doradzimy w doborze najkorzystniejszej opcji.